Hafta sonu Mersin'in ev sahipliğinde düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Yüzme Türkiye Grup Birinciliği müsabakalarına İskenderun Yüzme İhtisas Spor kulübünün sporcularının bulunduğu Hatay kızlarda ve erkeklerde topladıkları madalyalarla birincilikle döndüler.

 Spor Genel Müdürlüğü, Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının 2019 yılı faaliyet programında yer alan, grup birinci müsabakaları 9 il karma takımından 192 sporcunun katılımıyla Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleştirildi.

Kızlarda ve erkeklerden oluşan Hatay takımının başında Antrenör olarak Mustafa Savaş, Burcak Koray ve Ferhat hocanın sporcuları büyük bir başarıya imza attı.

Kızlarda Azra Yörenç ve İlke Aktuğ 3 yarışta 3 altın madalya, Selay Çapar bir gümüş bir bronz, Eylül Arbaç bir altın bir bronz, Gülfem Tuna bir bronz, Gizem Gece bir bronz, Helin Nehir Çiçek 2 bronz madalyaları ile Takımlarını Gurup Birincisi yaptılar. Erkeklerde Arda Sak iki bronz , Mehmet Efe Karabatak iki ve Ahmet Tahhuşoğlu ile Sadık Çerçi birer bronz madalya kazandı.

 Yapılan yarışlarda dereceye giren sporcular 27-28 Nisan 2019 tarihlerinde Kayseri’de yapılacak olan Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) yüzme Türkiye yarı final müsabakaları için mücadele edecekler.