Reyhanlı’da yaşayan mozaik ve heykel sanatçısı Mervan Altınorak 3 aydır canla başla ve zevkle çalıştığı ve diriliş adını verdiği hurda metallerden yaptığı şahlanan at heykelini tamamlayarak sergilenecek duruma getirdi.

 

Metal atıklarla yaptığı 2.70 cm yüksekliğinde yaklaşık yarım ton ağırlığındaki şahlanan at heykeli henüz yapım aşamasından itibaren yoğun ilgi gören sanatçı, Ankara’da 31 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında valiliğin organize ettiği Hatay tanıtım günleri buluşmasında sergi açacak.  

 

Altınorak, at heykeli ile birlikte yaptığı geyik heykeli ve mozaiklerinin de yer alacağı başkentteki sergi için Reyhanlı’dan eserleriyle birlikte yola çıkıyor. Başkentte Atatürk Kültür Merkezi'nde sergilenmek üzere heykel ve mozaik eserlerini belediyeden temin edilen araca yükleyen Altınorak "3 aylık yoğun çalışma sonucu yapımını tamamladığım Diriliş heykelini bitirmenin mutluluğu ve heyecanını yaşıyorum” dedi.

 

At heykelinde yaklaşık 30 bin adet oto yedek parçası ve hurda kullandığını aktaran Altınorak “Yarım tonluk bir eser ortaya çıktı. 7 bin parçadan Geyik heykelimiz oluştu. Ankara'da Atatürk Kültür Merkezindeki Hatay Tanıtım Günleri'nde bu eserleri sergileyeceğiz. Başta Hataylılar olmak üzere tüm Ankaralı sanatseverleri sergiye bekliyorum" diye konuştu.