Yelken Kulübü açıklarında gerçekleştirilen Hatay İl Birinciliği Kış Kupası 1. ayak yelken yarışları optimist, optimist junıor, 4.7 laser ve omega sınıflarındaki yarışlara 25 sporcu katıldı. Dört kategoride yapılan yarışlar soğuk ve yağmurlu havaya rağmen çok zevkli ve çekişmeli geçti.

 

İskenderun Yelken ihtisas ve su sporları Kulübü’nde velilerin de yoğun ilgi gösterdiği yarışlara, hava muhalefetinden dolayı yapılan 4 yarış sonuçlarına göre Hatay İl Birinciliği Kış Kupası ödülleri sahiplerini buldu. 

 

DERECEYE GİREN YELKENCİLER

Optimist Genel: 1-Firdevs Yeğin, 2-Nurettin Mert Sütlü, 3-Doğukan Eren Oğuzhan, 4-Aras Çınar, 5-Kerem Öztürk. Optimist Junior Genel: 1-Aras Çınar, 2-Kerem Öztürk, 3-Ege Taşkıran, 4-Arel Girişen, 5-M.Arda Şahinci. Laser 4.7 Genel : 1-Elmas Gül Koca, 2-İrem Sütlü, 3-Hena Bayar.

Omega Genel: 1-Efe Türk Akyol – Burak Berkay Gök – Efe Çelikkol oluşan takım kazandı.

 

İskenderun Yelken Kulübü Antrenörü Gökhan Durkal, milli takım seçme kriterinden biri olan 21–26 Ocak 2019 tarihleri arasında, Turgutreis - Bodrum’da yapılacak olan 2019 TYF Kış Kupası yarışları öncesinde yaptıkları yarışlarda takım olarak eksiklikleri görme imkânı bulduklarını söyledi.

 

Antrenör Durkal yarış tarihine kadar hazırlıkların aynı hızda devam edeceğini belirterek “İskenderun Yelken takımının TYF kış kupasından derecelerle döneceği inancım tamdır. Son olarak kendisi de milli sporcu olan ve maddi manevi desteklerini esirgemeyen Başkanımız Meriç Özkaya'ya, yönetim kurulu üyelerimize ve sporcularımızın ailelerine teşekkür ediyorum" dedi.