Mimar Sinan’ın 430. Ölüm yıl dönümü anma etkinlikleri nedeniyle ‘Nasıl bir İskenderun istiyorsunuz?’ temalı resim yarışmalara öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Jüri öğrencilerin hayallerini katarak yaptıkları resimleri değerlendirmekte hayli zorlandı. İskenderun Belediyesi sergi salonunda gerçekleştirilen ödül törenine Kaymakam Recep Soytürk, Belediye Başkanı Yardımcı Halim Öztürk, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuğrul, Mimarlar Odası Başkanı Koray Tanın ve yönetimi ile okul müdürleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

İskenderun Mimarlar Odası Başkanı Koray Tanın, Dünya tarihinin önemli ve büyük ustalarından Mimar Sinan’ı anma etkinlikleri nedeniyle İskenderun da bulunan öğrencilere ‘nasıl bir şehir’ istediklerin sorduklarını belirterek “Bunun resmedilmesini istedik. Çok harika resimler geldi. Tüm öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

 

 

Bu etkinlikle gençlere söz verdiği için İlçe Milli eğitim ile Mimarlar odasını kutladığını ifade eden Kaymakam Recep Soytürk de “Gerçekten gençlerin nasıl bir şehirde yaşamak istediklerin çok merak ediyorum. Yapılan resimleri inceleyeceğiz inşallah hepimize ışık olur” diye konuştu.

 

Yarışmaya katılarak dereceye giren eserlerin sahiplerine törenle ödülleri takdim edildi. Birincilik ödülü General Şükrü Kanadlı Ortaokulu 7 A sınıfı öğrencisi Çağla Şimşek’e, ikincilik ödülü 23 Nisan Ortaokulu 6 A sınıfı öğrencisi Esmanur Kaya’ya üçüncülük ödülü Özel Simya Ortaokulu 8/A sınıfından İlayda Kara aldı. Yarışmada mansiyon ödülleri de Mithat Paşa okulundan Aren Ateş ve Demi Çelik Lisesi’nden Ayşegül Kızgın’ verildi.