Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş MMK Metalurji’yi ziyaret ederek, işçilerle birlikte öğle yemeği yedi. İdari binada bulunan Atatürk büstü ve üzerindeki yazılar Lütfü Savaş’ın dikkatini çekti.

 

MMK Metalurji Genel Müdürü Denis Kvasov  ile birlikte işçilerle yemek yiyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş,  yönetim binasına geçti. Burada Atatürk Büstü’nü gören Savaş, büstün üzerindeki yazıyı ilgi ile okudu.

 

Büstte yer alan yazı; Atatürk’ün 100 ncü doğum günü olan 1981 yılının dünyada Atatürk yılı olarak kutlanması amacıyla, 1978 yılında Birleşmiş Milletler Teşkilatı’nın Genel Kurulu tarafından 152 üye ülkenin oy birliği ile alınan karar metni yer almakta.

 

BÜSTTE NE DİKKATİNİ ÇEKTİ

MMK Metalurji Genel Müdürü Denis Kvasov büstün öneminden bahsederken şunları söyledi:  “Türkiye’ye bu yatırım için çalışmak üzere geldiğimde, Atatürk’ün laik ve modern Türkiye temelinin oluşturulmasındaki emeğini ve çabasını anlayarak Türkiye ve Türk milleti için ne kadar büyük ve önemli bir lider olduğunu derinden hissettim. Gün geçtikçe de Türkiye için yapmış olduklarını takdirle dinledim.  Bu sebeple fabrika Genel Müdürlük binası önüne yaptırdığımız Atatürk Büstümüzün açılışını, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirdim”

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş, bu duyarlılığı için Denis Kvasov’a teşekkür etti.

Fabrikadan ayrılırken Büyükşehir Belediyesi Erkek Voleybol Takımı Ana Sponsoru olan MMK Metalurji‘yi, şampiyonluğa koşan Fiba Kadınlar Avrupa Kupası D grubunda bulunan Hatay Büyükşehir Belediyespor Kadın Basketbol Takımı’nın Enarga Katarzynki Torun ile oynayacağı basket maçına davet etti.