İskenderun’da Büyükşehir ve ilçe belediyesinin sinekle mücadele ile başlattığı birlikte koordineli çalışmaları kentin değişik alanlarda farklı hizmetlerde de kendini göstermeye başladı.

 

İsmet İnönü Mahallesinde de 749 sokağın asfaltlanmasında İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın koordineli çalışması başta mahalle sakinleri olmak üzere muhtar Engin Aktuğ’u sevindirdi. Mahalleli ve muhtar Aktuğ, koordineli çalışmayla yapılan hizmetten duydukları mutluluğu dile getirerek “Mahallemizin en fazla asfalta ihtiyacı olan, sıkıntılı bir sokaktı, asfaltı yapıldı emeği geçenlerden Allah razı olsun” dedi.

 

CEP ÇALIŞMASINA HBB DESTEĞİ

Bu arada İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’nın talimatıyla battı-çıktı Pac mevkiinde dönercileri geçtikten sonra yan yolda dolmuşların indir-bindiri üç dönümlük alanda oluşturulacak ceple çözüme çalışmalarına, Hatay Büyükşehir Belediyesi de araç desteği verdiği öğrenildi.

 

TEK ARAÇ GENİŞLİĞİNDEKİ YOL TIKINIR

Bu arada gelişmeleri büyük bir mutluluk ve heyecanla takip eden vatandaşlar, İskenderun Belediyesinin Pacda cep uygulamasının yerinde bir çalışma olduğunu ancak, cebin tek araç girecek genişlikte yapılması halinde, birden fazla dolmuş girdiğinde indir-bindir sırasında yine sıkıntı ve tıkanıklık olabileceği uyarısı yaptı.