İskenderun İsmet İnönü Mahallesi Şahin Tepe mıntıkasında bulunan çamlık ve yeşil alan kimliği belirsiz kişiler tarafından atılan inşaat artıkları, Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Müdürlüğü tarafından temizleniyor.

   

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Müdürlüğünden Mehmet Uyar konuya oldukça hassas davranarak konunun acilen çözüleceğini belirtti.  Olay yerinde yapılan tespit çalışmaların hemen arından Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre temizlik ekipleri Şahin tepesi mevkiindeki yeşil alana gelerek burada bulunan dolgu malzemeleri kaldırdı. İş makinesi ile çalışan ekipler tüm dolguyu bulunduğu yerden alarak yeşil alanı temizledi.

 

Çevrede bulunan mahalle sakinlerinin bu tür girişimleri ihbar etmeleri  üzerine ikinci bir dolgu malzeme dökümünün önüne geçilmiş oldu.

 

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre temizlik yetkilileri; “ Bölgemizde üç adet dolgu dökme istasyonu var. Ancak insanlar kaçak olarak gece  çuvallara doldurdukları malzemeleri maalesef ki yeşil alanlara döküyorlar. Vatandaşlarımız bu konuda duyarlı olması ve bu tür işlem yapanları bizlere ihbar etmeleri sonunda bizlerde de gerekli cezai işlemi yaparız”  açıklamasında bulundu.