Düzenlediği sosyal sorumluluk içerikli konserleriyle çoksesli koro kültürünü kentte yaymayı başaran, etkinlikleri yoğun ilgi gören İskenderunlu gençlerden korulu Heripus Çoksesli korosu ilk uluslararası yarışma sınavını başarıyla verdi.

 

Mayıs ayının ilk haftası İstanbul’da gerçekleştirilen 6. Sansev Uluslararası Çoksesli korolar Festivaline şef Erhan Kara nezaretinde katılan İskenderun Heripus Çoksesli Korosu seslendirdiği beş eserle jüri ve izleyenlerden büyük beğeni topladı.

 

6. Sansev Uluslararası Çoksesli korolar Festivalinde Hatay ve İskenderun’u başarıyla temsil etmenin gururunu yaşadıklarını ifade eden İskenderun Heripus Çoksesli Korosu şefi Erhan Kara “Bu festivalde dinleyiciler tarafından gerçekten çok müthiş ilgi gördük, salonda büyük kıyamet koptu. Festival jürisi tarafından da popüler müzik yorumlamada başarı ödülüyle, ödüllendirildik. Bizim için çok güzel bir deneyimdi. Özellikle koristlerim için çok güzel deneyimdi” dedi.

 

İskenderun Heripus Çoksesli korolarının ilk kez uluslararası bir festivale katıldığını vurgulayan şef Erhan Kara “Yazın da Estonya’da yapılacak olan Avrupa’nın en büyük korolar festivali Europa Cantat festivaline katılacağız. Sansev Festivali de bizim için ön hazırlık oldu. İskenderun’u Hatay’ı çok güzel temsil ettiğimiz ilk uluslararası korolar festivalinde olduğu gibi, Avrupa’nın en büyük korolar festivalinde de ülkemizi, şehrimizi temsil edeceğimizi umut ediyorum” diye konuştu.