Hüdamar’ın açılış töreni için kalabalık vatandaş topluluğunun yanında İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Arsuz Belediye Başkanvekili Sami Keskin, muhtarlar da ilgi gösterdi.

 

        Açılışta konuşan Hüdamar ortakların Şeyh Hüseyin Şanlı, 1985 yılında, çiftçiliği bırakıp ticarete atıldıklarında babalarının dürüstlük, müşteri memnuniyeti ve kul hakkı konusundaki uyarılarını bugüne kadar yerine getirdiklerini dile getirerek, ikinci nesle de aynı misyonu öğrettiklerini söyledi.

 

        Şeyh Hüseyin Şanlı, bugüne kadar satıcı ve alıcı arasında bir emanetçi oldukları anlayışıyla hareket ettiklerini kaydederek “Annemizin tavsiyesiyle toprak bir barakada o yıllarda bakkallığa başlama kararı aldık. Babamız bize ticaret yapana şeytan tuzaklar kurar, ağlar örer. Eğer siz bu tuzaklara düşmezseniz ticaret yapın. Sizler biliniz ki, alış yaptığınız insanlarla satış yaptığınız insanlar arasında emanetçisiniz. Eğer sizler bu emanete ihanet etmezseniz ticaret yapın, demişti. Biz de babalarımızın uyarıları ile bugünlere geldik. 33 yıllık ticari hayatımızda alacak için hiç kimse kapımızı çalmadı, dürüstlükten haktan ödün vermedik. Hüseyin, Muhsin, Lokman ve İsmail Şanlı kardeşler olarak ilkelerimizden vazgeçmedik ” dedi.

 

        Kardeşler olarak iş hayatından yavaş yavaş geriye çekilmeye başladıklarını ve ikinci kuşağa bırakmaya hazırlandıklarını ifade eden Şanlı, ticari felsefelerinden söz ettiği konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bizim ticari felsefemizin temelini sevgi oluşturur. Bizler çocuklarımıza, elemanlarımıza, eğer insanlar sizleri tercih ediyorsa sizi seviyorlar demektir. Siz de bu sevgiyi karşılıksız bırakmayın. Sevgiye karşı, sevgiyle mukabele edin, diye nasihatlerde bulunuruz. Her türlü ayırımcılığa karşıyız. Dini, dili, mezhebi ve ırkı ne olursa olsun insanlar bizim kardeşimizdir. Felsefemizde, müşterileri memnun etmek yatar. Felsefemizde çok para kazanmak yoktur. Amacımız, insanlar alışveriş yaparken mağazamızdan memnun ayrılmaktır.

 

        Bu ilkelerle bugün 5. Şubeyi açtıklarına değinen Şanlı, Yenişehir Mahallesi’ne yakışacağını ve ihtiyaçlarını gidereceğine inandığını aktararak “Binlerce ürün çeşitliliği ile kehrihe has yürüttüğü hizmetle buradaki insanlarımıza hizmet edecektir. Müşterilerimizin memnuniyeti bizim mutluluğumuz olacaktır” şeklinde sözlerini tamamladı.

 

      YEREL MARKETLERİ TERCİH EDİN

      Açılışta konuşan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil de, alışverişlerde yerel firmaların ve marketlerin tercih edilmesini isterken, kendisinin de bugüne kadar yerel marketler haricinde hiçbir marketlerden alışveriş yapmadığını ve yapmayacağını ifade etti.

 

      Başkan dingil, böyle bir yatırımı yapan Şanlı ailesini de kutlayarak her zaman destekçileri olacağını aktardı. Arsuz belediye Başkanvekili Yıldız ise, 5. Şubeyle market zincirine bir halka daha ekleyen Hüdamar ve Şanlı ailesini kutladı.

 

       AÇILIŞ KURDELASINI ANNE KESTİ

       Konuşmaların ardından kurdela kesimi için toplanmaya çalışılırken Başkan dingil, Şanlı Ailesi’nin annesi Mevlüde Hanımın kesmesini istedi. İsteğe kayıtsız kalmayan Hüseyin şanlı, annesi Mevlüde Hanım’a makasını vererek dualar eşliğinde kurdela kesimi gerçekleşti. Marketi gezen davetliler, memnuniyetlerini gizleyemediler. Açılışın ardından vatandaşlar, markete akın ederek ilk alışverişlerini yaptı.