HESOB Başkan Vekili İGC’nin  yönetim kuruluna, yapmış oldukları seçimden dolayı  hayırlı olsun dileklerini iletti. Yönetim Kuruluna yeni seçilen gazeticilere başarılar dileyen Akın, kendilerini en iyi ağırlayan ve destek olan gazetecilere teşekkür etti. Akın; “Esnaf Oda Başkanları olarak bizlere vermiş olduğunuz desteklerden dolayı çok teşekkür ederiz. Sizler her daim bizlerle oldunuz. Sizlerin sorunları da bizlerin sorunları ile aynı. Bizleri anlayan en iyi sizlersiniz. Bizimle halk arasında en iyi diyaloğu kuran kurumsunuz”şeklinde konuştu.

 

Akın, Oda başkanlarının gazeteciler hakkında düşündükleri ortak konunun gazetecilerin her daim hiçbir karşılık beklemeden yanlarında, kendilerine bir telefon uzaklığında olduğunu dile getirdi. Bundan dolayı bir kez daha teşekkür ederek oda başkanları olarak her zaman gazetecilerin destekçileri olacaklarını ifade etti.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İGC Başkan’ı Veysel Cıncık ise HESOB Başkan Vekilliğine atanan Erol Akını tebrik ederek Odalar olarak başarılı işlere imza atacaklarına inandıklarını söyledi. Memleket için ortak hareket edeceklerini ifade eden Başkan Cıncık; “Bizim kimseye eyvallahımız yok. Olamazda. Bizim eyvallahımız olan tek şey İskenderun. Biz sadece Gazeteciler  olarak İskenderun’a eyvallah deriz” diye konuştu.