İskenderun Güney Eğitim Vakfı(İGEV) 20. Kuruluş yıldönümünü düzenlediği dayanışma gecesiyle kutladı.

 Grand Plaza’da 20. Yıl kutlama etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen dayanışma gecesinde yükseköğrenim gören gençlere burs veren ve Vakfın faaliyetlerine destek veren eğitim gönüllülerine teşekkür plaketleri verildi.

İGEV Başkanı Şefik Uyar, yardımlaşmanın insanları birleştirdiğini ve kaynaştırdığını belirterek,” İGEV bugüne kadar birçok hayırseverin katkılarıyla binlerce öğrenciye karşılıksız burs vererek kara gün dostu olmuştur. İGEV, eğitim sevdalılarının katkılarıyla birçok öğrenciye uzanmaya ve onlara ışık olmaya devam edecektir. İGEV Atatürk ilke ve devrimlerini rehber edinen, Cumhuriyete sahip çıkan, özgür düşünceli, araştıran, sorgulayan, eleştiren aydın bir nesil yetiştirmesi amacıyla yürümeye ve büyümeye devam edecektir. Bu yıl hedefimiz 175 öğrenciye burs vermektir.” dedi.

TRT radyo sanatçısı Lale Mumcu Başar, seslendirdiği Atatürk’ün sevdiği şarkılar ve sanat müziği eserleriyle davetlilere müzik ziyafeti sundu.

İGEV yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen geceye İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, Arsuz belediye başkanı Nazım Culha ve davetliler katıldı.