İskenderun Güney Eğitim Vakfı yönetimi ve üniversite öğrencilerinin ziyaretlerinde, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Meclis Başkanı Okan Belli, İTSO Başkan yardımcıları Muhsin Yeter, Mahir Taner, İTSO Muhasip üye Gassan Kuran, İTSO yönetim kurulu üyeleri Selma Yılmaz, Yusuf Yılmaz ve İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez  yer aldı.

 

İGEV’in İTSO ziyaretinde ağırlıklı olarak bölge ekonomisi, eğitim konuları ve öğrenci yurtları konularında karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.

 

Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İGEV’in İskenderun’da eğitime vermiş olduğu hizmetleri yakından takip ettiklerini, kendilerinin İTSO bünyesinde bulunan Eğitim ve Kalkınma Vakfı  aracılığı ile üniversite öğrencilerine burs verdiklerini kaydetti.

 

Yılmaz konuşmasında ; “İskenderun Teknik Üniversitesi’ni(İSTE) tercih eden 36 öğrenciye de karşılıksız burs veriyoruz. Zaten İTSO olarak gerek fakültelerin gelmesi, gerekse üniversitenin kurulması aşamasında önemli katkılarımız oldu. İTSO olarak eğitim son derece önem veriyoruz ve sizler de bizim gibi bu işi gönüllü olarak ve karşılıksız yapıyorsunuz. Bu bakımdan sizlere de üniversite öğrencilerine vermiş olduğunuz desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz”diye konuştu.

 

Ziyarete gelen üniversite öğrencilerine  teşekkür eden Başkan Yılmaz, gençlerin bu ülkenin geleceği olduğunu, eğitim ve öğretimin yanı sıra ticari hayatta da yapacakları girişimlerde birlik beraberlik, disiplin ile yapacakları  yatırımlarla da bölge ve ülke ekonomisine değer sağlayacaklarını temenni ettiğini ifade eden Yılmaz ;“Bu vesile ile gerek üniversite gerekse tahsil hayatı sonunda atılacağınız iş yaşamınızda sizlere başarılar diliyorum ” dedi.

 

İGEV yönetim kurulu Başkanı Şefik Uyar ise ziyarette yaptığı konuşmasında; “Bu gün üniversite öğrencilerimiz ile birlikte buradayız ve ektiğimiz tohumlar meyve vermeye başladı. Geleceğin Türkiye’sinin şekillenmesinde üniversite öğrencilerimize önemli görevler düşmektedir. Bizler de bu gençlerimizi gördükçe çalışma azmimiz artıyor ve daha çok öğrenci okutabilmek için çalışmalar yapıyoruz” diye açıklama da bulundu.