İkinci ligde mücadele eden Özel İKEM Koleji’nin Bayan basketbol takımı Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol süper liginin Hatay temsilcisi Limakport İskenderun Engelliler arasında farkındalık maçı yapıldı.

 

3 Aralık Engelliler günü öncesinde ‘spor diyabeti yener’ etkinlikleri kapsamında İKEM Koleji salonunda gerçekleştirilen farkındalık maçını Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İKEM Koleji Kurucularından Levent Hakkı Yılmaz, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ferit Ali Gündel de izledi.

 

Kolejin tüm öğrencilerin tribünleri doldurduğu maç öncesinde Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper ligi takımı Limakport İskenderun Engelliler ile Bayanlar ikinci liginde mücadele eden İKEM Koleji Kız Basketbol takımları ısınarak maça hazırlandılar.

 

Hakemin düdüğüyle Farkındalık maçı başladı. Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Lig takımı olan Limakport İskenderun Engelliler takımı, İKEM Kolejinin kız basketbol takımına karşı sahada verdiği mücadele ilgiyle izlendi. Her iki takımında mücadelesi tribünlerdeki öğrencilerden yoğun destek gördü. Takımların karşılıklı atakları attıkları sayılar İKEM’li öğrencilerden oluşan kalabalık izleyici topluluğu tarafından büyük alkış topladı.

 

GENÇLERİN SPORA YÖNLENMESİ ÖNEMLİ

"Spor Diyabeti Yener" etkinliği kapsamında İkem Koleji Basketbol takımı ile İskenderun Engelliler Spor Kulübü arasında oynanan basketbol maçı öncesi Belediye Başkanı Seyfi Dingil, takımlara başarılar dileyerek “Spor yapmak insanın sağlığını korumanın yanında bedenini ve ruhunu da dinlendirir. Bu vesile ile spor kulüplerimizin okullarımızın spora göstermiş olduğu ilgi bizleri memnun ediyor. Beden ve beyin sağlığında aktivitenin önemine dikkat çekmek için ‘Spor Diyabeti Yener” sloganıyla öğrencilerinde katılımı ile düzenlenen etkinliğin son derece faydalı olduğuna inanıyorum” dedi.

,