Genç Kızlar Kros yarışlarında Özel İKEM Koleji Genç Kız Takımı Hatay şampiyonluğunu olarak Türkiye Şampiyonası grup elemelerine katılmaya hak kazandı.

 

Hatay'ın Merkez ilçesi Antakya’ya bağlı Serinyol’da yapılan Genç Kızlar il Kros Şampiyonasında Özel İKEM Koleji takımı zorlu rakiplerini geride bırakarak şampiyon oldu. Bu yıl ile birlikte İKEM’in genç kızlar kros takımı üst üste üçüncü kez şampiyonluk kupasını müzesine taşıdı. İKEM Genç Kızlar Kros takımı bu yıl da il şampiyonluğu ile Türkiye Şampiyonası grup elemelerine katılmaya hak kazandı ve yarışlarda Hatay’ı temsil edecek.

 

İKEM Koleji Takımı Beden Eğitimi Öğretmeni ve Spor Koordinatörü Antrenör Hamit Duman, her başarının gerisinde çok çalışma bulunduğunu belirterek “Planlı çalışacaksın ve yaptığın işe inanacaksın. Başarı da böyle gelecektir. Biz bu prensibe inanıyoruz, her spor dalında da aynı anlayışla çalışma yapıyoruz. Aldığımız sonuçtan çok memnunuz, sporcularımı kutluyorum’’ dedi.

 

Hatay Genç Kızlar Kros şampiyonluğunu üst üste üçüncü kez kazanan takımlarını kutlayan İKEM Koleji Kurucu Yöneticisi Levent Hakkı Yılmaz, eğitimin tüm alanlarında büyük başarılara imza atan tüm öğrencileri gibi Genç Kızlar Kros takımı sporcuları ile Spor Koordinatörü Antrenör Hamit Duman’ı tebrik etti.