Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği  Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Baltacı, Hatay İl Başkanlığı yönetim kurulu üyeleri İl Sağlık Müdürü Dr. Sabahattin Yılmaz’ı ziyaret etti.

 

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü görevine atanan Dr. Sabahattin Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileğin de bulunan ATT Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Baltacı, ziyareti sırasında ATTDER'in Türkiye ve Hatay da acil sağlık hizmetleri alanında bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu faaliyetler ve ileride gerçekleştirilecek dernek faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

 

Genel Başkan Yardımcısı Baltaçı, acil hastalık durumunda hastane öncesi yapılacak ilk müdahalenin hayati önemi ve bu müdahaleyi gerçekleştirecek ATT ve paramediklerin mesleki beceri ve eğitimlerine düzenledikleri eğitim faaliyetleri ile katkı sundukları da belirtti.

 

Baltaçı yürütülen sosyal sorumluluk projeleri ile halka ilk yardım bilinci, Kızılay kan verme etkinliği ve 15 Temmuz vatan nöbetleri gibi faaliyetler ile ATTDER'in bir meslek derneği olduğu kadar Hatay halkı için duyarlı bir sivil toplum kuruluşu olduğunun altını çizdi.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Sabahattin Yılmaz da "ATTDER ile daha önce ki müdürlük dönemimde de güzel işler yaptık ve Hatay acil sağlığı için güzel işlere imza atmaya devam edeceğiz. Hatay İl Sağlık Müdürlüğü olarak gerçekleştirilecek proje faaliyetleri destekliyorum" dedi.