Öğrenciler için üç aylık yaz tatili önümüzdeki hafta bitiyor, ancak ilkokula başlayacak olan birinci sınıf öğrencileri için eğitim-öğretim heyecanı erken başladı. Bugün ilkokul birinci sınıfa başlayan öğrenciler için okullarda sabah saatlerinde ders zil çaldı. Bugün okul bahçelerinde, sevinç, bir telaş ve bir onun kadar da heyecan yaşayan öğrencilerde, birazda çekingen tavırları ilk günden dikkat çekiyor.

 

Mithat Paşa İlkokulu'nda da bu yıl ilk kez okulla tanışacak öğrenciler velileriyle birlikte gelerek önce öğretmenleriyle, daha sonra da sınıf arkadaşlarıyla tanıştılar. Okulla buluşmanın ilk heyecanını bir tek öğrenciler yaşamadı, beraberindeki velilerin de heyecanlı oluşu gözlerden kaçmadı.

 

Okula intibak amacıyla bir hafta önceden ders başı yapan minik öğrencilere okulda beraberindeki aileleri de geçici olarak eşlik etti. Sınıfta da okul bahçesinde de birlikte olan veliler öğrencilik dönemine başlayan çocuklarını okul hayatına alıştırmak için hayli çaba sarf ittikleri gözlendi.

 

İlk gün olması nedeniyle, sıkıntı çeken öğrenciler kadar, sınıftaki arkadaşlarıyla bir anda kaynaşıp adapte olanlar okul hayatına çabuk alışacaklarını gösterdiler.