İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) İskenderun Meslek Yüksekokulu Tepe Kampüsünde  gerçekleşen törene;İSTE Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Aktaş ve İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) İskenderun Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu’nun ev sahipliğinde, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı ile akademisyenler, öğrenciler ve veliler katılım gösterdi.

 

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) İskenderun Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu;“Bugün karşımda seçilmiş bir kitle var ve ben bu kitleye hitap etmekten onur duyuyorum. Neden seçilmiş diyorum? Çünkü Türk sanayisinin Türk çalışma ekolünün gerçekten ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü sizler oluşturuyorsunuz. Dolayısıyla sektörde şansınız çok yüksek. Tabi ki bu şansınızı daha da artırmak için yapmanız gereken küçük dokunuşlar var. Bu dokunuşlar, çalışkan olmak, mesleğinizi sevmek ve her daim ileriye götürmenin çabasında olmaktır” dedi.

 

Mıstıkoğlu, öğrencilere çok iyi eğitim aldıklarını, hayatlarında okulda oldukları gibi başarılı olabilmeleri için her zaman yanlarında olduklarını ifade etti.

Törende bölümlerinin hocaları eşliğinde öğrenciler başarı belgelerini aldı. Belgeleri takdim etmek için, İSTE Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Aktaş ile Arsuz ve Belen Kaymakamları, İMYO Müdürü Selçuk Mıstıkoğlu ile bölümlerin hocaları hazır bulundu.

 

Belge alımının ardından öğrenciler mezuniyet coşkusunu havaya kep fırlatarak yaşadı. Öğrencilerin kep töreninde yaşadıkları sevince ailelerde ortak oldu. Tören sonrasında tüm davetlilere, Türk Kızılay’ı İskenderun Şubesi işbirliği ile hazırlanmış olan iftar yemeği ikram edildi.