Hatay’ın İskenderun ilçesinde bunalıma giren bir genç apartmanın terasına çıkarak intihar girişiminde bulundu. Uzun uğraşlar sonrası ikna edilen intihar girişimcisinin zaman zaman aşağıya sarkması yürekleri ağızlara getirdi.

 

      Çay mahallisi 105 sokak üzerinde bir apartmanın terasına çıkan genç kendini aşağı atmak için iki gündür intihar girişimini sürdürüyor. İddialara göre sebebinin ne olduğunu anlatmayan genç çay mahallesinde çıktığı bir binanın son katından ayağını aşağı sarkıtarak intihar edeceğini söyleyerek çevreye bağırmaya başladı.

 

      İntihar girişimcisi genci duyan vatandaşlar durumu polise ve sağlık ekiplerine bildirdi. Polis olay yerine geldi ve bölgeye hemen İtfaiye ekipleri sevk edilerek binanın altına dev şişme kurtarma yastığı açıldı. Gencin düşmesi ihtimaline karşı tedbir alındı.

 

      Polis ve vatandaşlar apartman terasındaki genci ikna etmeye çalışırken, sağlık epikleri de yerde hazır bekledi. Bu arada zaman zaman teras duvarından aşağıya sarkan intihar girişimcisini çevredeki vatandaşlar heyecanla izledi.

 

      Uzun süren ikna çabaları sonrası yakalanarak aşağı indirilen gencin bir gün öncede intihar girişimine kalktığı öğrenildi.

 

      Polis intihara kalkışan gençle ilgili soruşturma başlattı.