İşkadını Seval Kirmit Yazar yazdığı ilk kitabı “Yaşam Parodisi’ni İskenderun Gazeteciler Cemiyetinde basın mensupları aracılığıyla kamuoyuna tanıttı.

 

Eşi Emir Selim Yazar ile İGC’ye gelen ve açıklama yapan işkadını Seval Kirmit Yazar, kitabında başta anneler olmak üzere iş adamlarının çeşitli meslek guruplarının kendilerini bulacağını pek çok kişiye yaşamdan damıtılmış mesajlar verildiğini söyledi.

 

Seval Kirmit Yazar kitabında herkes kendini bulacağının altını çizerek “İşadamı da, avukat da, öğrenci de ev hanımı da yer alıyor. Kitabım roman değil ama roman denemesi gibi bir çalışma. Kısa kısa deneme yazıları şeklinde” dedi.

 

Okurla buluşturduğu ilk eseri ‘Yaşam Parodisi’ kitabını üçüncü bebeği olarak niteleyen Seval Kirmit Yazar “Kitabı okuyan inanıyorum ki kendini sorgulayacak. Bu dünya da neden var olduğunu? Yaşama amacını, yaptıklarını, yapacaklarını düşünecek. Aslında öğrendiklerimi hayatta yaptıklarımı yapacaklarımı anlatıyorum. Bu kitap kendimle ilgili farkındalığımın en üst düzeye çıktığı nokta. Ben bunları kısa kısa yazarak hayatın bana neler kazandırdığını anlatmaya çalıştım, çok emek verdim. Anneliğimi anlatıyorum, İş dünyamı da anlatıyorum. Umarım okuyana faydalı olur” diye konuştu.

 

Toplantıya katılan basın mensupları ile kendisine de ilk kitabını imzalayarak hediye eden Seval Kirmit Yazar’a teşekkür eden İGC Başkanı Veysel Cıncık kitaplarını imzalaması için Yazar’a bir de kalem armağan etti.

 

160 sayfalık “Yaşam Parodisi” kitabın şu an da bazı kitap evlerinde satıldığı ve yakında tüm Türkiye’ye dağıtılacağı öğrenildi. Seval Kirmit Yazarın çeşitli kitap fuarlarına katılarak kitabını imzalayacağı da ifade edildi.