İstanbul’da 16-18 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen Festivalin ilk günü Bahçeşehir Kolejleri Türkçe Bölüm Başkanı Tülay Uğurludal bir açılış konuşması yaparak, Çocukların yazarlık becerilerini pekiştirmek amacıyla güzel bir festivale daha başladıklarını söyledi.

 

Uğurludal, Yaratıcı Yazarlık kapsamında gerçekleştirilen eğitimlerin yazmayı sevdirmeye ve gençlerin yazıya olan ilgilerini arttırmaya yönelik olduğunu vurguladı. 

 

Öte yandan Bahçeşehir Koleji, yazar ve akademisyenlerden oluşan çok değerli konuklara da ev sahipliği yaptı. Festivalde Yaratıcı Yazma adına gerek yazarlardan gerekse birbirinden değerli eğitmenlerden bilgiler alan öğrenciler bu bilgileri ‘Yaratıcı Yazma’ çalışmalarında kullandılar.

 

16 Mart’ta başlayan programda Almila Aydın, Aytül Akal, Koray Avcı Çakman ve Gamze Pat gibi Çocuk Edebiyatının değerli yazarlarıyla söyleşi yapıldı. İskenderun Bahçeşehir Kolejinin de dahil olduğu 16 kampüsten 450 öğrenci eğitmenlerden “Yaratıcı Yazma” eğitimleri aldılar. Daha sonra “Yaratıcı Yazma” çalışmalarını yapan öğrenciler, kendi kampüs öğretmenleri eşliğinde Boğaz turuna katıldılar.

 

Festivalin son günü ödüller ve sertifikalar verildi. Bahçeşehir Kolejleri Türkçe Bölüm Başkanı Tülay Uğurludal ödül töreninde yaptığı konuşmada, Festivale katılan öğrencilere çok okumaları gerektiğini, yaratıcı fikirlerle kendilerini ifade eden gençlere ihtiyaçları olduğunu belirterek, festivale katılan tüm öğrencileri tebrik etti.