İskenderun Belediye Spor bünyesinde müsabakalara katılan 4 boksör kendi sıkletlerinde elde ettikleri şampiyonluk madalyası ve başarılarını Zeytin dalı harekâtındaki Mehmetçiğe armağan ettiler.

   

Hatay boks takımı seçmelerine katılan 54 kilo Furkan Eke, 60 kilo Abdullah Demir, 63 Kilo Baran Onaylı birinci, 57 kilo Cenker Enedir 69 kilo Alpercan Enecur ikinci oldu. Hatay şampiyonu olan İskenderun Belediye Boks takımı sporcuları kazandıkları madalya ve başarıları Zeytin Dalı Harekâtında vatan uğruna cansiperane görev yapan Mehmetçiğe atfettiklerini ifade ettiler.

 

Takım Antrenörü Hasan Erdener büyük bir millet olmanın ana felsefesinin birlik ve beraberlikten geçtiğine işaret ederek “Bizimde manevi olarak Mehmetçiklerimize küçük bir katkımızın olması bizleri onurlandırır. Onlar ki bu VATAN ve millet için seve seve canlarını verip, gerektiğinde Şehitlik mertebesine yükseliyorlar. Allah hepsinden razı olsun. İnanıyorum ki bu genç sporcu kardeşlerinin bu başarılarını kendilerine ithaf etmeleri, onlara moral olarak yansıyacaktır” dedi.