2017-2018 Futbol Sezonu Hatay Süper Amatör Ligi Play-Off karşılaşmasında İskenderun Belediye Spor, Dörtyol Esnaf Spor'u 2-1 mağlup etti.

 

İskenderun 5 Temmuz dış sahasında yapılan karşılaşmayı Hatay bölgesi hakemlerinden M. Semih Güçlü, Osman Kozan ile Samet Arsak'ın yönetti. Yükselme grubu maçlarında karşı karşıya gelen İskenderun Belediye ile Dörtyol Esnaf Spor maçını İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Meclis üyesi ve Belediye Spor kulüp Başkanı Levent Duman, Sportif direktör Levent Erköse ile çok sayıda taraftar geldi.

 

İlk yarıda rakip kaleye yüklenmekte sıkıntı yaşayan iki takımda rakibinin hata yapmasını bekledi. Orta saha mücadelesinin yoğun olduğu ilk yarıda 0 0 bitti.

 

 İkinci yarıda rakibi karşısında gol arayan İskenderun spor 52. Dakikada Dörtyol Esnafspor’un geliştirdiği atağında ceza alanı içerisine top uzaklaştırılmak istendiği sırada Ali Kaya’nın suratına çarpıp kendi kalesinin fileleriyle buluştu.

 

68. Dakikada İskenderun Belediye spor Rıdvan Fındık’ın frikikten muhteşem golü takımını 1-1 eşit duruma getirdi.

 

70. Dakikasında İbrahim Öz’ün ortasında ortasına Osman Eroğlu’nun uçarak topa kafa vuruşu filelerle buluştu. Bu golün arından 2-1 öne geçti.  

 

BOL KARTLI KARŞILAŞMA

İskenderun Belediye Spor ile Dörtyol Esnaf Spor arasındaki karşılaşma sert ve çekişmeli geçerken, kartlar adeta havada uçuştu. Ser geçen karşılaşmada maçın orta hakemi M. Semih Güçlü, her iki takımdan 10 futbolcuya sarı kart gösterdi. Dörtyol Esnaf Spor'dan Yiğit Çam 64. dakikada, İskenderun Belediye Spor'dan da Ömer Faruk 72. dakikada kırmızı kart gördü.

 

İlk maçta üç puanı alan turuncu-mavili ekip bir sonraki maçı beklemeye koyuldu. Bu arada maç sonrası taraftarlardan alkış alan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil tüm takımı tebrik etti.