Yelken Kulübünde gerçekleştirilen mezuniyet gecesinin açılış konuşmasını yapan Doğa Koleji Genel Müdürü Hakan Üzer “Doğa Koleji’nin eşsiz eğitim programına inanarak okulun açılışından itibaren bulunan Anadolu Lisesi öğrencileri mezuniyet töreninde tarifi imkânsız duygular yaşadıklarını düşünüyorum. Bizler de İskenderun Doğa Koleji ailesi olarak; bilimin ışığında aydınlık ve çağdaş Türkiye'nin gönüllü temsilcisi Doğa Koleji’nin birer üyesi olan sizleri sevgiyle uğurluyoruz. Yolunuz, bahtınız açık olsun” dedi.

 

Tören öğrencilerin ellerinde balon ve meşale eşliğinde görkemli bir giriş yapmasıyla başladı. Mezun öğrencilerin isimleri tek tek okunarak alkışlar eşliğinde diplomalarını aldılar.

 

SANCAĞI GURURLA TESLİM ETTİLER

İskenderun Doğa Koleji Anadolu Lisesi birincisi Özlem Nur Gök okul kütüğüne ismini çakmasının ardından sancak devir teslim töreni gerçekleşti. Mezun öğrenciler, okul sancağını alt sınıftaki öğrenci arkadaşlarına teslim ederken anlamlı mesajlar verdi. Coşku ve gururla okunan yemin töreninin ardından öğrenciler keplerini gökyüzüne atarak mezuniyeti kutladı.

 

Eğlencenin ve bir o kadar da duygusal anların yaşandığı mezuniyet gecesinde Doğa Harikalarının sergilemiş olduğu vals gösterisi veliler ve tüm davetliler tarafından büyük bir ilgiyle izlendi. Gece öğrencilerin müzik eşliğindeki eğlenceleri ile devam etti.

 

Gecenin ilerleyen saatlerinde mezuniyet pastasını kesen öğrenciler hep birlikte keplerini havaya atarak mezun olmanın coşkusunu yaşadılar.  Gece, müzik eşliğinde sona erdi. Öğrenciler, mezuniyet töreni sonunda birbirlerine başarı ve mutluluk dileyerek vedalaştı.