Öncelikli yıllarda 78 farklı branşın içerisine 2018 yılında  45 branş daha eklediklerini belirten İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin tekvando, karate, tenis  ve bu sene ilk defa başlattıkları salon futbolu çalışmalarının olduğunu söyledi.

 

Keskin; “Bunun haricinde sabah ve öğleden sonra grupları olmak kaydıyla çocuklarımıza yönelik  Kuranı Kerim çalışmaları adabı muaşeret dersleri ve dinimizi tanıyoruz şeklinde derslerle bir takım çalışmalar yapmaktayız. bu sene Önem verdiğimiz konulardan bir tanesi de sadece çocuklarımıza sosyal medyadaki kullanıma bağlı olarak Arsuz’daki kapımıza gittiler buna her öğrenci grubumuza yapmaya çalışıyoruz yine bu sene farklılık olarak yaptığımız çalışmalardan bir tanesi de her Çarşamba günü saat 1 ile 3 arasında kitap okuma günü düzenledik merkezimizin Kitap kafe bölümünde gençlerimize ve katılmak istedikleri takdirde ailelerine her 1 ile 3 arasında Çarşamba gününe bile hiç arasında gönüllü liderlerimizin okuyucunun da kitap okuma saatleri gerçekleştiriyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

 

Sivil toplum kuruluşları ile birlikte çeşitli çalışmalar yaptıklarını belirten Keskin , sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarına katılan kişi sayısının bin’i geçtiğini söyleyerek; “Bu da bize son derece memnuniyet veriyor ve bu kurslarımız okul açılana kadar devam edecek yaptığı etkinlikler okul açılana kadar devam edecek. Tüm gençlerimize bu tür şeylere meraklı olan tüm çocuklarımıza gençlik merkezimizde davet ediyoruz.