Süleymaniye Mahallesinde bulunan İskenderun Makzume Anadolu Lisesi ev sahipliğinde, İskenderun  Kaymakamı Recep Soytürk başkanlığında gerçekleştirilen Halk ile Buluşma ve Eğitim İstişare toplantısına, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, civardaki okulların idarecileri ve okul aile birliği başkanları ile Süleymaniye Mahallesi Muhtarı Cevat Çakır katıldı.

 

Makzume Anadolu Lisesi okul binasında inceleme yapan Kaymakam Soytürk,okul idareceleri, okul aile birliği ve mahalle muhtarı le bir araya gelerek sorunlar konuşuldu.

 

Makzume Anadolu lisesi müdürü Turgay Çelikezen Kaymakam Soytürk’e okulun genel durumu ve eğitim hizmeti hakkında bilgiler verdi. Toplantıda civarda bulunan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki devlet okullarının idarecileri tarafından da bilgi paylaşımı yapılarak, çok yönlü bir değerlendirme yapıldı.

 

Okulun başarı ortalaması dersliklerin araç-gereçlerin durumu ve ek kurs hizmetleri hakkında da bilgiler alan Kaymakam Soytürk okul aile birliği faaliyetleri hakkında bilgi aldı.