İskenderun Şehir Kulübü’nün açılış törenine, İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, işadamları ve seçkin davetli grubu ile üyeler katıldı.

 

Açılış konuşmasını yapan Şehir Kulübü Başkanı Semir Yıldız,  bundan 4 yıl önce derneklerini kurarken, İskenderun ve Arsuz insanlarına neler katabileceklerinin düşüncesiyle yola çıktıklarını dile getirerek “Paylaşan, iletişimi güçlendiren, şehrin birleştirici gücü olmayı arzuladık. Bu çatı altında toplanabilmekti ilk hedefimiz. Küçücük bir aile iken, bugün istikrarla yürüdüğümüz yolda bize katılanlarla kocaman bir aileye dönüştüğümüzü gördük. Sayımız gün be gün artarken doğru adımlar attığımızın sinyallerini alıyorduk” dedi.

 

Hedefleri belirledikleri zamanda bu kente yakışır sosyal bir tesisin temelini artarken kendilerini bulduklarını aktaran Başkan Yıldız şöyle konuştu:“Bunu gururla belirtebilirim ki, an itibariyle Hatay’ımızın en güçlü sivil toplum kuruluşlarından biri olmanın, koca bir çatı altında güzel insanlarla aynı yöne bakmanın onurunu yaşıyorum. Şehir Kulübü olarak sorumluluklarımızın giderek arttığının farkında olduğumuz bilmenizi isterim. Değerli üyelerimize daha yapacak çok projeler olduğunu, şehir kulübü üyesi olmanın ayrıcalığını hissettireceğimizin altını çizmek istiyorum”

 

Semir Yıldız, konuşmasının sonunda sosyal tesisin projesinde emeği geçenleri de tek tek açıklayarak “Bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen yatırımcılarımız, Cem Öksel, Gökhan Söylemez, eserin ortaya çıkmasında gönülden emek veren mimarlarımız, Çağrı Aytaş, Cemil Karaoğlan, Rasim Kavvas, Özlem Belli, Nilüfer Yolcu’ya, yapımında maddi destek olan Şemsettin Öz, Alihan Aslan, Ahmet Eren, Alper Davut ve yönetim kurulu üyelerimiz ile kulüp üyelerine teşekkür ederim. Bunun yanında özellikle ayrı bir parantez açarak Arsuz Belediye Başkanı, abi gibi gördüğümüz Nazım Culha’ya, her zaman bana rehber olan, cesaret veren babam Sami Yıldız’a da ayrıca minnet borçlu olduğumu ifade etmek isterim” şeklinde teşekkür etti.

 

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,  bu muhteşem eserin oluşmasında emeği geçenlere teşekkür edip kutlarken, tesisin Arsuz ve İskenderun’un cemiyet hayatına renk katacağını ve güç vereceğine inandığını ifade etti.Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha da, Dörtyollu şehit için başsağlığı mesajı verdiği konuşmasında, projenin başından sonuna kadar belediye olarak destek verdiklerini, destek vermekteki amaçlarının genç girişimcilere güç vermek olduğunu dile getirerek emeği geçenleri kutladı.

 

Açılış kurdelesini kesmeden önce duygularını dile getiren İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk ise, sözlerinin başında teröristlerle girişilen çatışmada şehit düşen Dörtyollu askere rahmet ve ailesine başsağlığı dileklerinde bulunarak başladı. bu tesisle İskenderun ve Arsuz’da gençlerin neler yapabileceklerini ortaya koydukların dile getirirken, projeyi çizen mimarlara ve katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

 

Konuşmaların ardından kurdele, kaymakamlar, Soytürk, Sarı, belediye başkanları Dingil, Culha, İTSO Başkanı Yılmaz, Kulüp başkanı Keskin birlikte kesti. Açılışın ardından başkan Keskin, protokol üyelerine tesisi gezdirirken bilgiler de vermeyi ihmal etmedi. Tesisi gezen konuklar hayranlıklarını gizleyemediler.

 

4 bin 500 m2 alan üzerinde inşa edilen tesiste, açık ve kapalı restoran, çocuk bahçesi, cep sineması, oyun salonu bulunuyor. Önümüzdeki günlerde bu tesise ek olarak da çocuk kulübü binasının da inşa edileceği bilgisi aktarıldı.

 

Tesisi gezen Kaymakamlar, Soytürk ve Sarı, kozlarını bilardo oynayarak paylaştı. İki kaymakamın mücadelesi davetliler tarafından ilgiyle takip edilirken, izleyenleri de büyüledi.