İskenderun Teknik Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan Türkiye Üniversiteler arası 2. Lig Salon Futbolu 18-22 Aralık 2017 tarihleri arasında Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü spor salonunda yapılacak.  

 

İskenderun Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili Ferit Ali Gündel, birçok şehirden turnuvaya 7 takım katılacağını belirterek “Müsabakalarda İskenderun'u ise İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) temsil edecek. 7 takım ile birlikte toplamda 150 kişilik bir kafileyi İskenderun'da ağırlayacak” dedi.

 

Bugüne kadar birçok şampiyonaya ev sahipliği yaptıklarını ifade eden İlçe Müdür Vekili Ferit Ali Gündel,  “İskenderun'da yine bir turnuvaya ev sahipliği yapmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. İlçemize gelen takımları en güzel şekilde ağırlamaya çalışacağız. 18-22 Aralık tarihleri arasında Türkiye Üniversiteler 2. Ligi (Salon Futbolu) Futsal turnuvası yapılacak. İSTE'nin bulunduğu grup müsabakalarına tüm sporseverleri ve halkımızı davet ediyoruz. Turnuvanın eksiksiz yapılması için desteklerini esirgemeyen İskenderun Kaymakamımız Recep Soytürk'e, İSTE Rektörümüz Prof. Dr. Türkay Dereli'ye ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz M. Cemil Şenöz'e teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

İskenderun Teknik Üniversitesi'nin ev sahipliğindeki turnuva 18 Aralık Pazartesi saat: 11:00'deki seremoni ile başlayacak. Turnuvaya İSTE takımının yanı sıra turnuvaya Adana Bilim ve Teknik Üniversitesi, Çağ Üniversitesi, Toros Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi takımları katılacak.

 

Öte yandan Spor salonunda pek çok branşta ücretsiz kurslar verdiklerini de aktaran İskenderun Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili Ferit Ali Gündel, şunları söyledi: "Salonumuzda yıl boyunca ücretsiz olarak verdiğimiz kurslarda basketbol, badminton, masa tenisi, jimnastik'in yanı sora mücadele sporları, judo, karate, tekvando, okçuluk gibi branşlar bulunuyor. Tüm sporcu gençlerimize, çocuklarımıza bu kursları veriyoruz. Buradan halkımıza duyuruda özellikle vurgulamak istiyorum. Kurslarımız ücretsizdir. Tüm halkımızı, gençlerimizi salonumuza bekliyoruz."