Adana’da düzenlenen karşılaşmada, İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü Bayanlar Sutopu takımı, Türkiye’nin dört bir yanından gelen rakipleri ile mücadele verdi. Rakiplerini mağlup eden,finale kalan İskenderun Yüzme İhtisas U15 Bayanlar Sutopu takımı, finalde İstanbul Adalar Sutopu takımını da mağlup ederek şampiyon oldu.

 

Şampiyonlukla dönen İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü sporcuları ve antrenörleri İstanbul ve Marmara,Ege,Akdeniz Karadeniz Bölgeleri Deniz Ticaret Odası (İMEAK )İskenderun Şubesi Yönetim Kurulunu ziyaret etti.

 

Gerçekleştirilen ziyarette, İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü Başantrenörü Murat Kaptanoğlu’nu ve sporcularını, İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Meclis Başkanı Adnan Yener, Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kutlu ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılandı.

 

İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü bayanlar Su topu takımının bir ilke imza atarak kupayı kazandığını ifade eden Başantrenör Kaptanoğlu, İskenderun’a daha fazla kupalar kazandırmak için çalışmalarına aralıksız devam edeceklerini söyledi.

 

Kaptanoğlu; “Emeği geçen tüm antrenörlerimizi ve fedakâr ailelerimizi kutluyoruz. Bize desteklerini bugüne kadar hiç esirgemeyen İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Yönetim Kuruluna teşekkür ediyoruz” dedi.

 

İskenderun’da inşaatı devam eden yeni yüzme havuzu hakkında bilgi veren Kaptanoğlu,havuz inşaatının bitmesi durumunda çalışmaların burada devam edeceğini belirtti.

 

Türkiye’de bir çok başarılara imza atan, İskenderun’un adını duyuran ve Milli Takıma seçilen sporcuları, İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Meclis Başkanı Adnan Yener, Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kutlu ve Yönetimi Kurulu üyeleri tek tebrik ederek başarıların devamını dilediler.