İskenderun Kaymakamlığı aracılığıyla yapılan açıklamada, İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından halkımızın güven, huzur ve sükûnu başta olmak üzere, gençlerin ve çocukların, kötü ve zararlı alışkanlıklardan  (alkol düşkünlüğü, uyuşturucu madde bağımlılığı, suç işleme, kumar ve benzeri kötü ve zararlı alışkanlıklar) korunması amacıyla yürütülen çalışmalar titizlikle ve hassasiyetle sürdürüldüğü kaydedildi.

 

Açıklamada şu bilgilere yer verildi, Kaçakçılığın önlenmesi, kaçakçılık yapan şahısların yakalanması, kaçak malzemelerin piyasaya sürülmeden ele geçirilmesi amacıyla İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği ekipleri çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

 

İlçe Muradiye Mahallesi Tayfur Sökmen Bulvarı No:105 adresinde R.T. isimli şahıs tarafından işletilen Tunç Nargile isimli işyerine emniyet ekipleri tarafından operasyon düzenlendi. Operasyonda, toplamda 6760 kilogram nargile ve tütün karışımından oluşan menşei belli olmayan madde, 3 adet tartı makinesi, 1 adet plastik yapıştırma makinesi, 1 adet paketleme makinesi, 1 adet jelatin paketleme makinesi, 3 adet tütün karıştırıcı makinesi, 4 adet tütün kıyma makinesi ele geçirildi. İşyerinde bulunan R.T. , A.T. ve B.D. isimli şahıslar gözaltına alınarak haklarında yasal işlem yapıldı.

 

Çay Mahallesi Kanatlı Caddesi Peynirciler Pasajı adresinde M.N.D. isimli şahıs tarafından işletilen Hacıoğlu isimli işyerinde ve işyeri deposunda da, ayrıca şahsın ikamet ettiği Cırtıman Mahallesindeki ikametinde de operasyon gerçekleştirildi. Operasyon sonucu toplamda 775 kg. nargile tütünü ve 586 kg. gümrük kaçağı çay ele geçirildi, işyeri sahibi şahıs gözaltına alınarak hakkında yasal işlem yapıldığı kaydedildi. Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen adli süreç devam ediyor.