19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99’uncu yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında; İskenderun Atatürk Bulvarı (Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi Eski Binası Civarı)’nda toplanarak, yürüyüş korteji halinde Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile sona erecek şekilde tertip edilen “Gençlik Yürüyüşü” yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

 

Gençlik yürüyüşü İskenderun vali konağının önünden başlayarak Anıt alanına kadar geldi. Gençlik Yürüyüşü kortejine; Kaymakam Recep Soytürk, Sahil Güvenlik Grup Komutanı Yarbay Çağın Taşkın, İlçe Emniyet Müdürü Zeki Balcı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferit Gül, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ferit Ali Gündel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuğrul ve Şube Müdürü Ali Haytaz, Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin, okul idarecileri, öğretmenler, lise öğrencileri, spor kulüpleri, çeşitli branşlardaki sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı. Protokol üyeleri, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler ile halkın, mehter takımı eşliğiyle Atatürk Anıtı’na kadar yürüyüş korteji ilgi gördü.

 

İki bini aşkın katılımcıyla gerçekleştirilen gençlik yürüyüşünde öğrenciler ‘İzmir marşını’ söyledi, sıkça ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganıyla da dikkat çektiler.

İskenderun Kaymakamı Soytürk gençlerle birlikte yürüyerek geldiği anıt alanında saygı duruşu e istiklal marşının okunmasının ardından ise İlçe spor müdürü Ferit Gündel anıta çelenk sundu. Öğrenciler ve sporcular ile yakından ilgilenen Kaymakam Soytürk, onlarla bir süre sohbet ettikten sonra bayramlarını kutlayarak alandan ayrıldı.