İskenderun Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nce haşere ve sineklerin larvalama noktalarında yoğun ilaçlama çalışması başlatıldı. Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’nın talimatları ile Temizlik işleri müdürlüğü ekipleri  durgun su birikintileri, dereler, kanallar, inşaat suları, fosseptikler, rögarlar, mazgallarda ve mahallede ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriliyor.

İLAÇLAMA EKİPLERİ GÖREV BAŞINDA

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, oluşturdukları ekiplerin halkın sağlığı için çalıştıklarını belirterek “İlaçlama çalışmalarımız gece gündüz demeden devam edecek. Halk sağlığını ilgilendiren konularda belediyemiz üzerine düşen her türlü vazifeyi büyük bir hassasiyetle yerine getiriyor. İskenderun Belediyesi halk sağlığı ve haşerelerle mücadele konusunda daha iyi hizmet verebilmek üzere, sivrisinek ve böceklere karşı 7/24 İskenderun’da hizmet verecek “dedi.

Başkan Fatih Tosyalı, Belediyenin Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin, kentin farklı noktalarındaki mahalleler, yeşil alanlar, parklar, bodrum katları, çöp toplama alanları ve kanalizasyonlarda haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarını tüm hızıyla sürdürmeye devam edeceğini de kaydetti.

Başkan Tosyalı, ayrıca deneyimli elemanlarla yürütülen ilaçlama çalışmasının aynı zamanda, insan sağlığına zarar vermeyen ilaçlarla gerçekleştirileceğini de sözlerine ekledi.

HBB DE ARAÇLA İLAÇLIYOR

Bu arada Hatay Büyükşehir Belediyesi de yaz mevsimine girerken sivrisinekle mücadelede İskenderun’da mahalle aralarını araçla ilaçlanmasına başladı. HBB araçlarla mahalle aralarını, İskenderun Belediyesi de gezici ekiplerle sinek, haşereyle mücadele çalışmalarını işbirliği ve dayanışma çerçevesinde yürüteceği öğrenildi.