Büyükşehir ekiplerinin İskenderun’da trafik akışının en yoğun olduğu sabah saatlerinde yapılan çalışma nedeniyle ana arter yolu kapatınca olanlar oldu. Kimsenin bilgisi olmadan kapatılan yol şehri takınma noktasına getirdi. Sabah saatlerinde binlerce aracın seyir halinde olduğu caddeler bir anda kimsenin haberi olmadan kapatıldı, şehir merkezinde trafik durdu.

 

Sahilden gelenler Denizciler ve Payas istikametine gitmek isteyenlerin yolu kapatıldı, tüm araçlar aynı güzergâha, Ulucami caddesi istikametine yönlendirildi. Aynı andı herkesin hareket etmesi şehir trafiğini tüm bölgelerde kilitledi. Başta Şoförler Odası ve İskenderun ilçe emniyet müdürlüğü trafik ekipleri harekete geçti.

 

Yapılan araştırmalar sonucunda yolu Büyükşehir ekiplerinin emniyete bilgi vermeden yolu kapatmasından karmaşa yaşandığı ortaya çıktı. 10 dakikalık yolu saatlerce geçemeyen araç ve dolmuş sürücüleri kornalara basarak tepkilerini gösterdi.

 

Birçok sürücü, kent trafiğini felç edecek bir yol kapatma kararının bu kadar gelişi güzel verilmesine tepki göstererek “Yaşanan çalışma binlerce insanı mağdur etti. Böyle bir şey olamaz! İş bilmeyen herkes İskenderun da çalışıyor. Bir noktayı yarım saat kırk beş dakikada geçemedik. İnsanlar işlerine geç kaldı. Trafiğin en yoğun olduğu bu saatte yapılır mı?” şeklinde konuştular.

 

Yaşanan tıkanıklığın hemen arından ise emniyet ekipleri harekete geçerek kapatılan yolu tekrar trafiğe açtı, araçların hızlı hareket etmesini sağladı.