Belediye Başkanı Seyfi Dingil, ilçe tarım müdürlüğü ile ağır bakım merkezi arasındaki boş arazide kurulan kurban satış alanında incelemelerde bulundu.

 

Başkan Seyfi Dingil,”Kurban bayramına çok az bir süre kaldı. Belirlenen bölgeyi hayvan sahiplerine tahsis ediyoruz. Işıklandırma, çöp koteyneleri, su giderleri, yer çizgileri, otoparklar, WC ler ve numaralandırma çalışmaları bitti. Ekiplerimiz sahanın etrafını çevirdi. Vatandaşlarımız yapılan çalışmalar ile temiz ve düzenli bir ortamda rahatça kurban alımlarını yapabilir. Bölgede olması muhtemel trafik yoğunluğu içinde tedbirler alındı” dedi.

 

GECE SATIŞI İÇİN AYDINLATILACAK

Kurbanlıların gelmeye başladığını belirten Başkan Seyfi Dingil,”Vatandaşlarımız akşamları da kurban alabilmeleri için ışıklandırma çalışması yaptık. Sahanın temizlik işleri periyodik yapılacak. Kurban sekim alanları da belirlendi. Kurbanlıkların sağlık kontrollerini de tarım müdürlüğü yapıyor. Böylelikle kurban almak isteyen hemşerilerimizin içleri rahat edebilir. Allah hepsinin kurbanını şimdiden kabul etsin." ifadelerini kullandı.