Edinilen bilgiye göre, İskenderun Devlet Hastanesine şifa aramak için gelen ve alkollü olduğu belirtilen bir hasta tarafından, acilde görevli bir sağlıkçı darp edildi. 

 

İskenderun Devlet Hastanesi Acil Servisine 112 sağlık ekipleri tarafından getirilen Sinan O.'ya sağlık çalışanı Yusuf Yörük damar yolu açmak için kabine geçti. Alkollü olduğu belirtilen Sinan O., hastane çalışanlarına bir anda tepki gösterdi.

Hastane malzemelerine zarar veren şahsı sağlık çalışanları durdurmaya çalışınca tartışma çıkaran hasta Sinan O., iddiaya göre tartışmanın büyümesiyle sağlık çalışanını fiziki şiddet uyguladı. Güvenlik görevlilerinin araya girmesiyle son bulan olayda sağlık çalışanı yaralandı. 

Acil servise gece geç saatlerde 112 tarafından getirilen alkollü hasta tarafından darp edildiğini belirten sağlık çalışanı Yusuf Yörük, "Hasta sarhoş olduğu için erkek personel olarak ben damar yolunu açmak için kabine geçtim. Damar yolunu açtığım sırada şahıs sedyeden atlayarak hastanenin malına zarar vermeye başladı. Ben de hastane malzemesine zarar gelmemesi için sedyeyi tuttum. Bana döndü, küfretmeye başladı ve ardından vurarak darp etti. Saldırıya bir anlam veremedik. Gelen hastalara annemiz, babamız, kardeşimiz ve bacımız gibi davranıyoruz. Kimseye art niyetimiz yok. Gereken hizmetin en üst seviyesini veriyoruz. Ama karşılığında da biz bunu hak etmiyoruz" diye konuştu.

 

Olayın ardından sağlık çalışanını darp ettiği iddia edilen Sinan O. gözaltına alındı.