Fethiye’de gerçekleşen Türkiye Yelken Federasyonu Kış kupası yarışlarında İskenderun’dan iki kız sporcu ikincilik derecesiyle Optimist milli takım aday kampına katılmaya hak kazandı.  

 

Fethiye spor yelken şubesi ev sahipliğinde düzenlenen yarışmada Optimist sınıfında 56 kulüpten 373 sporcu, Laser sınıfında ise 19 kulüpten 148 sporcu mücadele etti. İskenderun Yelken Kulübü 14 sporcu ile yarışlara katıldı. 10 sporcusu ile Altın grupta final yarışlarında yarışan İskenderun Yelken kulübü sporcusu Elmas Gül Koca ile Optimist kızlar kategorisinde genel klasmanda 2. oldu. Elde ettiği bu derece ile 11-17 Şubat tarihlerinde Çeşme’de düzenlenecek olan Optimist milli takım aday kampına katılmaya hak kazandı. Firdevs Yeğin ise 2006 doğumlu sporculara verilen özel ödülde kızlar klasmanında 2. oldu.

 

İKİ KIZ YELKENCİ MİLLİ TAKIM KAMPINA ÇAĞRILDI 

İskenderun Yelken Kulübü Antrenörü Gökhan Durkal yarışların kendileri açısından iyi geçtiğini ifade ederek “Sporcumuz Elmas'ın milli takım kampına çağrılması bizi ayrıca gururlandırdı. Kendisinden beklentilerimiz büyük, bu sene amacımız milli takım ile uluslararası müsabakalarda madalya kazanmak bunun içinde çalışmaya devam edeceğiz inşallah amacımıza ulaşacağız” dedi.