Sualtında her türlü çalışma imkanlarına sahip İskenderunlu sualtı sanayi dalgıçları başarılı çalışmalarıyla yurdun dört bir yanında tercih ediliyorlar. İskenderun’da sualtında birçok alanda çalışabilen sualtı sanayi dalgıçlarından Ekrem Özdeş de beraberindeki arkadaşlarıyla hizmet alanları Doğu Akdeniz’den, Güneydoğu, Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz’e kadar uzanıyor.

 

MURATLI BARAJINDA TEMİZLİK

İskenderunlu ekip, yakın bir zamanda,  Doğu Karadeniz’de Artvin’in Muratlı Barajı Hidroelektrik Santralinin sualtındaki ızgara temizliğini üstlendi. Şiddetli yağmurlarla beraber dağlardan köküyle kopan, ağaçlardan, taş toprağa kadar birçok atık, ızgaraları tıkaması üzerine metrelerce derinlikteki atıkların çıkarılma işi de deneyimli sualtı sanayi dalgıçlarına düşüyor.

 

Muratlı Barajı Hidroelektrik Santralinin sualtındaki ızgaralarına sıkışanları çıkarmak için çalışma başlatan İskenderunlu balıkadamlar, bu temizlikle, hem barajın sağlıklı çalışması, hem de ızgaraların tıkanması sonucu oluşabilecek felaketin de önüne geçmiş oluyor. Yaklaşık bir haftalık çalışma ile baraj ızgaralarına sıkışmış tonlarca ağacı, ağaç kökünü su yüzüne çıkararak takdir toplayan İskenderunlu balıkadamlar da aynı zamanda işlerini büyük bir başarıyla yapmanın gururunu yaşıyorlar.