İskenderun Bakkallar ve Bayiler odası Başkanı Mustafa Çöloğlu Türkiye’de il olacak ilçelerin başında İskenderun geldiğini belirterek il olmaya hiçbir engelin bulunmadığına dikkat çekti.

 

Geçtiğimiz Haftalarda gündeme gelen ve daha sonra siyasilerin ilgisiz kalması nedeniyle gündemden uzaklaşan il tartışmaları yeniden gündeme geldi.

 

İskenderun Bakkallar ve Bayiler odası Başkanı Mustafa Çöloğlu yıllardır İskenderun’un il olması için çok çalışmalar yaptıklarını hatırlatarak “Defalarca Ankara’ya gidip-geldik. Birçok siyasetçi bu konuda defalarca söz verdi, olacak gibi oldu ama yine olmadı. Son zamanlarda bakıyorum il olacak ilçelerin arasında bulunan İskenderun’un adı geçmesine rağmen maalesef ki İskenderun’da bu konuyla ilgili en ufak bir kıpırtı yok!” dedi.

 

İnsanlar hiçbir zaman İskenderun’un il olacağına inanmış göründüğüne işaret eden Mustafa Çöloğlu “Maalesef ki böyle bir bakış açısı var. Oysaki İskenderun’un il olmasına hiçbir engel yok. Hatay ilinin ayrılmaması gibi bir durum söz konusu değil, biz ülkemizin birliği için canımız severek verecek insanlarız. Bu konuda Hatay Bir bütündür ayrılamaz lafı kuru bir laftır. İskenderun kesinlikle il olmayı çoktan hak etmiştir. Bu konuda siyasilerin de üzerine düşeni fazlasıyla yapmalarını bekliyoruz” diye konuştu.