İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İŞKUR İl Müdürü Ziya Yüksel ile birlikte Atatürk anıt alanına gelen İŞKUR Gezici Mobil Otobüsünde düzenlenen bilgilendirme programına katıldı.

 

Düzenlenen program hakkında bilgiler veren İŞKUR İl Müdürü Ziya Yüksel, mobil hizmet aracının ülke genelinde birçok ile gittiğini belirterek, bu hizmet aracıyla kurum hizmetlerini tanıtmak ve vatandaşların hizmetlerden daha fazla faydalanmasının amaçlandığını kaydetti.

 

Gezici mobil hizmet aracıyla işveren ve iş arayanların buluşturulduğunu belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İŞKUR’un istihdam konusunda önemli çalışmalara imza attığını, böylelikle hizmetin vatandaşın ayağına getirildiğini söyledi.

 

Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Mobil hizmet aracında görev alan iş ve meslek danışmanları vatandaşları iş ve meslek alanlarında bilgilendirmelerde bulunduğunu vurgulayarak “Milli istihdam seferberliği ile tüm imkânlar devrede, hizmetler ihtiyaç sahiplerinin ayağına gidiyor” dedi.

 

İŞKUR Otobüsü “Çalışma hayatında milli seferberlik” kapsamında broşürler ve stantta danışmanlar aracılığı ile İŞKUR’un faaliyetleri anlatılarak farkındalık oluşturma noktasında bilgilendirmede bulundu.