Siyasi, ekonomik ve siyasi yaptırımların bir an önce başlaması gerektiğini vurgulayan Başkan Eğe, Saadet Partisi Hatay İl Başkanlığı haftalık yönetim kurulu toplantısında bu konularda İslam dünyası yöneticilerine önemli görevler düştüğünü dile getirdi.

 

Eğe konuşmasında ; “İsrail Meclisi’nin ‘Yahudi Ulus Devleti’ kanunu girişimini şiddetle telin ediyoruz. Bu tahrip ve tahrike yönelik çabaların ne uluslararası hukukta nede tarihin vicdanında hiç bir karşılığının olmadığını vurguluyoruz. Kudüs ve Filistin bütün Müslümanların izzet ve şerefidir. İslam dünyası bu tür oldu  bittilere izin vermemek için derhal harekete geçmelidir. Bölgede kurulduğu günden bu yana Büyük İsrail’ devleti hedefi ile çalışan İsrail ne yazık ki, coğrafyamızdaki kargaşadan istifade ederek her geçen gün karanlık hedefine ulaşma çalışması içindedir” dedi.

 

Yahudilerin Filistin’de yaşayan Arapların dinini dilini hiçe saydıklarını, bu da yetmezmiş gibi Müslümanların İzzet-i Şerefi olan Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan ettiklerini söyleyen Eğe;Kudüs’ün bir İslam şehri olduğunu,Büyük İsrail hayali kuranlara hiçbir şekilde taviz vermeyerek ellerinde geleni yaparak karşılarında olduklarının altını çizdi.

 

Eğe; “ Bu coğrafyada barış ve huzurun tesisi için yapılacaklardan asla geri durmayacağız. Bu alınan elim karara karşı İslam ülkeleri olarak bir an önce İslam İşbirliği teşkilatı çatısı altında toplanıp bir önlem planı ortaya konulması elzemdir. İsrail’e karşı kınamanın ötesine geçilmeli, ekonomik askeri ve siyasi yaptırımlar bir an önce devreye sokulmalıdır” şeklinde konuştu.