İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı ve Sürekli Eğitim Merkezi (İSTE-SEM) işbirliği ile düzenlenen programda, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı sonunda hazırladıkları gösteri büyük beğeni topladı.

 

3 ay gibi kısa bir sürede hazırlanan minikler Konservatuvar ve Sürekli Eğitim Merkezi’nde açılan eğitim ve kurslarda müzik eğitimi alan miniklerin ve çocukların söyledikleri şarkılar, ritim ve koro performansları ile piyano dinletileri büyük alkış topladı. Birbirinden güzel şarkıları seslendiren minikler, müzik enstürmanlarını kusursuz çalarak   gelen konukların beğenisine sundu.

 

İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli ve eşi Zeliha Dereli ile İskenderun Deniz Üs Komutanı Deniz Kurmay Albay Aykar Tekin tarafından, öğrencilere isimlerine düzenlenmiş olan sertifikaları verildi.

 

Öğrencilere emeği geçen ve onların çalışmalarına yardımcı olan öğretmenlere de plaket verilerek onlara teşekkür eden Rektör Dereli; “ Çocuk Teknik Üniversitesi, İSTE’ nin önemli projelerinden biri olduğunu, kısa sürede eğitim alan öğrencileri, müzik kuruluşlarının yaptıkları sınavlarda başarılı olduklarını ifade etti.

 

Emeği geçen İSTE Çocuk Üniversitesi Koordinatörü Doç. Dr. Selin Sayın’a,Dr. Öğretim Üyesi Şehrinaz Gündüz, Öğretim Görevlisi Eren Kaysar ve Öğretim Görevlisi Buğra Çankır’a teşekkür eden Dereli, öğrencilerin her zaman destekçileri olduğunu onlarında çalışmalarından dolayı tebrik etti.

 

Proğramın sonunda öğrenciler pasta keserek segiled,kleri başarıyı kutladı.