İSTE Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu’nda ‘Müzik Engel Tanımaz’  program düzenlendi. Etkinliğe, İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı öğretim elemanları, İSTE Engelsiz Çocuk Korosu, İnönü İlköğretim Okulu İşitme ve Görme Engelli Sınıfları, Otizmli ve Down Sendromlu çocuklar ve davetliler katıldı.

Engelsiz Üniversite olma yolunda yapmış olduğu faaliyetlerle dikkat çeken İSTE, imkân tanındığında ve eğitim fırsatı verildiğinde engelli bireylerin neler başarabileceğini ve ayrıca müziğin engelleri nasıl kaldırdığını göstermek ve bu konuda toplumsal bir farkındalık oluşturmak için; “Müzik Engel Tanımaz” adlı bir program düzenlediği belirtildi.

İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı Sanatçı Öğretim Üyesi Şehrinaz Gündüz’ün koordinatörlüğünü yaptığı programda, İSTE’nin Otizmli Öğretim Görevlisi Buğra Çankır ve Görme Engelli Öğrencisi Süleyman Soner Hamurcu performanslarıyla izleyicilere kendilerine hayran bıraktı. İzleyiciler İSTE Engelsiz Çocuk Korosu’nun seslendirdiği şarkılara tempo tuttular. Birlikte şarkı söyleyen engelli engelsiz tüm çocukların bütünleşmesi ve gözlerindeki parıltı salonda duygusal anların yaşanmasına neden oldu.