İskenderun Teknik Üniversitesi’nde ilki gerçekleştirilen yazarlarla okurları bir araya getiren İskenderun 1. Kitap Fuarında özellikle Hataylı yazarlar yoğun ilgi gördü.

 

Kitap Fuarını kent içi ve dışında gelerek ziyaret eden birçok vatandaş hem yeni eserleri yerinde inceleme fırsatı buldu, hem de kitapların yazarlarıyla karşılıklı sohbet edip, kitaplarını imzalatma olanağı buldular.

 

Özel Palmiye Hastanesi Genel Koordinatörü ve eğitimci Seval Kirmit Yazar, ‘Yaşam Parodisi’ adlı ilk kitabını tanıttığı ve okurla buluştuğu fuarda gördüğü ilgiden çok memnun olduğunu söyledi.

 

İskenderun’da böyle bir fuarın ilk kez açılmasından dolayı çok heyecanlı ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Seval Kirmit Yazar “Kitap Fuarı ilk olmasına karşın, kitapseverler yoğun ilgi gösterdiler. Gerek öğrenciler, gerekse yazarlar adına bu fuar ilk oldu ama inşallah devamı gelecektir. İskenderun için şu ana kadar katılım çok iyi böyle olacağını da ümit ediyoruz. Kitaplarımızı tanıtıyoruz, yazarlarımız burada, elimizden geldiği kadarıyla iyi bir fuar dönemi geçirmeye çalışıyoruz” dedi.