İskenderun Teknik Üniversitesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencileri sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Huzurevi’ndeki yaşlıları ziyaret etti.

 

Yaşlıların ve büyüklerin yalnız olmadıklarını hissettirmek, moral ve motivasyonlarını artırmak amacıyla Huzurevi’nde yaşayanların yalnızlıklarını bir nebze olsun unutturmak için ziyaret gerçekleştiren öğrenciler, yaptıkları etkinliklerle Huzurevi sakinlerinin hoşça vakit geçirmesini sağladı.

 

Bir gün herkesin yaşlanacağını, onların tecrübeleri ve hayat hikâyelerinden dersler çıkarmak istediklerini ifade eden İSTE’li gençler, Huzurevi sakinlerine pasta ve çay ikram etti, müzikler eşliğinde birlikte şarkılar söylediler.

 

İkram edilen pastalar yenilip, çaylar yudumlanırken eğlenceli ortam, yerini zaman zaman Huzurevi sakinlerinin hatıraları ile samimi sohbetlerine bıraktı.

 

İskenderun Teknik Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Projeleri Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Naz, İSTE Ailesi olarak, her alanda sosyal sorumluluk bilinciyle hareket edeceklerini, Teknoversite vizyonuna daha uygun sosyal projeleri de hayata geçirmek için çalışmalar yaptıklarını ifade etti.