İSTE İskenderun Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ile Hatay Genç Girişimciler Kurulu ve Hatay Kadın Girişimciler Kurulunun birlikte organize ettiği TÜBİTAK 2242 projesi ödülleri sahiplerini buldu.

 

TÜBİTAK 2242 projesi olarak tasarlanan 11 proje arasından ön elemeyi geçen 8 proje,  proje pazarı etkinliğinde jüri karşısına çıktı. Hatay Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Dablan, Hatay Kadın Girişimciler Kurulunun Başkanı Yeşim Öğütmen, genç girişimci Şemsettin Öz, Dr. Hakan Eryüzlü ve Araştırma görevlisi. Harika Akalınz oluşturduğu jüri, ilk üçe girenleri belirledi.

 

Jürinin yaptığı değerlendirmeler sonucunda ‘mikobarista Latte art makinesi’ projesiyle Mikail Barış Turunç birinciliği, Mahir Sayılır, Ender Özenç Yaşlı ve Tuğçe Gündoğan’ın ortak çalışması ‘kontrollü eğitim android uygulaması projesiyle ikinciliği, ‘Akıllı istasyonum ikmal robotu’ projesiyle Faruk Özyurt üçüncülü elde etti.

 

Değerlendirmenin ardından birinci olan proje 1500 TL, ikinci olan proje 1000 TL ve üçüncü olan proje 500 TL’lik çekler, sahiplerine verildi.