Başkan  Yılmaz, “İTSO ile İSTE her zaman el ele vererek, bölgesinde ekonomik, sosyal ve güçlü eğitim kadrosu ile Türkiye genelinde sayılı üniversitelerden birinin oluşması için çaba göstermiştir. Son dönemde rektörümüzün de çok büyük katkıları ve gayretleri ile üniversitemiz, önemli başarılara imza atmıştır. Bunun yanında Türkiye genelinde alanında çok değerli, deneyimli ve donanımlı hocalarımızın da gelmesi ile eğitimin kalite çıtası hızla yükselmektedir.  Ticaret ve Sanayi Odası olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da her zaman üniversitemizin yanında olacağız” dedi.

 

Türkiye’de Teknik Üniversite olarak ilk üç üniversiteden biri olan İskenderun Teknik Üniversitemizin başarısının  kendilerini mutlu ettiklerini dile getiren Yılmaz, bu başarıda emeği geçen tüm eğitim kadrosuna ve İskenderun halkına teşekkür etti.

 

İSTE Rektörü Prof.Dr.Türkay Dereli,, “İTSO’nun yeni yönetimine başarılar dileyerek:  “  Yeni yönetim şekillendi. Başarılarınızın artarak devam edeceğine inanıyoruz. Biz her zaman söylüyoruz İTSO iyi ki var.  Bizim kuruluşumuzdan bu yana her zaman yanımızda oldunuz. Bizler de üniversite olarak elimizden geldiğince sizlere destek vermeye çalışıyoruz. İskenderun hatta Hatay’ın en büyük projelerinden biri  İSTE’nin kurulması İskenderun’a Teknik bir üniversitenin kazandırılmasıdır.  İSTE-İTSO işbirliğiyle bir çok başarılı projelere imza atıldı. Yeni dönem de de el birliği ile daha önemli çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum. Üniversite kadromuz ve bölgemizin dinamikleri ile birlikte daha çok çalışmamız ve gayret göstermek zorundayız” şeklinde konuştu.