İSTE Barbaros Hayrettin Konferans Salonu’nda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan, il dışında olmasından dolayı mezuniyet törenine katılamayan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli video aracılığı ile öğrencilere tebrik mesajını iletti.

 

Seyahat İşletmeciliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Cemil Süslü ile Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Çağrı Saçlı’nın öğrencilere ve velilere hitaben selamlama konuşması yaptı.

 

İSTE Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Alpaslan Ateş de öğrencileri tebrik ederek “Her konuda olduğu gibi turizm sektöründe de teknolojiyi yakından takip edelim ve teknolojinin özünü alana yansıtalım, fark oluşturalım. Bizler her daim yanınızdayız. Yolunuz açık olsun. Ailelerinize teşekkür ediyor ve önlerinde saygıyla eğiliyorum” dedi.

 

Öğrencilere tek tek belgelerinin takdim edildiği törenin ardından bahçede hazırlanan platformda, öğrenciler mezuniyet sevincini keplerini hep birlikte havaya atarak gösterdi. Velilerin de heyecanla izlediği kep atma anı müzik, eğlence ve şovlarla adeta bir festival havasında geçti.

 

HAVACILARIN DA KEPLERİ HAVADA!

İskenderun Teknik Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu 2017-2018 Eğitim-Öğretim dönemi mezuniyet törende cübbelerini giyen öğrenciler de, ailelerinin huzurunda gururla keplerini havaya fırlattı.

 

İSTE Sivil Havacılık Yüksekokulu mezuniyet töreninde de mesajını video aracılığıyla veren Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, şunları söyledi: “Hepinizi bu mutlu gününüzde tebrik ediyorum. Gelecekteki başarınız bizim başarımızdır. Yapacağınız başarılı çalışmalarla insanlığa ve topluma faydalı olmanızı temenni ediyorum. Bugünden sonra da desteğimiz hep sizlerle olacaktır. Sizler de İSTE ile irtibatınızı kesmeyin. Yolunuz açık olsun”

 

İSTE Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Yapıcı da Öğrenciler ile ailelerine teşekkür ederek “Bu töreni yapmaktan dolayı gururluyuz, ama çok sevdiğimiz öğrencilerimizden ayrılacağımız için hüzünlüyüz, tabi gururumuz ağır basmakta. Çünkü sizler gibi kıymetli öğrencileri yetiştirmekte payımız olduğu için. Tüm akademik kadromuza teşekkür ediyor ve mezun öğrencilerimizi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Törende ayrıca öğrenim hayatları boyunca öğrencilerin yapmış oldukları çalışmalar ve bir şekilde objektiflere takılan güzel anılar, kolaj video gösterimi ile izletildi. Belgelerini hocalarının elinden tek tek alan Sivil Havacılık Yüksekokulu öğrencileri, bahçede hazırlanan platformda keplerini hep birlikte sevinçle havalara fırlattı.