İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz İskenderun’a yeni küçük sanayi sitesinin şart olduğunu söyledi.

İTSO Başkanı Levent Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri ile İskenderun Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı İbrahim Açıkgöz Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın’ı ziyaret etti.

İskenderun Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı İbrahim Açıkgöz, Belen sınırları içerisinde yer alan kurulması düşünülen Yeni Sanayi Sitesi ile ilgili Belen Kaymakam’ı Abdulaziz Aydın’a çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Açıkgöz; “Bu konuda Belen Kaymakamlığı ve Belen belediyemizden de destek bekliyoruz. Resmi girişimlerimizi yaptık, konu ile ilgili üyelerimizi sürekli bilgilendiriyoruz. Amacımız İskenderun’a modern bin sanayi sitesi kazandırmak” dedi.

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz da, İskenderun’a yeni bir sanayi sitesinin kurulmasının artık kaçınılmaz olduğunu belirterek, “Sanayi sitesinin yeni yerine taşınması noktasında İTSO olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Neticede buradan üyelerimiz istifade edecek ve daha modern bir Sanayi Sitesi şehrimize kazandırılmış olacak” şeklinde konuştu.

Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Belen sınırları içerisinde yapılması planlanan yeni İskenderun Sanayi Sitesi ile ilgili çalışmalar yapılması için gerek belediye gerekse ilgili kurumlarla görüşeceğini ve konunun takipçisi olacaklarını ifade etti.

Kaymakam Aydın’ın ziyaretinde, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO Muhasip üye Necat Özkaya, İTSO yönetim kurulu üyesi Gassan Kuran, İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez ve İskenderun Küçük Sanayi Sitesi yapı Kooperatif Başkanı İbrahim Açıkgöz de yer aldı.