İki ülke arasındaki deniz taşımacılığının yanı sıra ticari ilişkiler ile ilgili karşılıklı görüşme imkanı bulan Köstence Liman yetkilileri ile İTSO  heyeti arasında ikili görüşmelerin yapıldığı toplantı olumlu geçti.

 

Romanya Köstence ziyaretine Ziyarete İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Meclis Başkanı Okan Belli, İTSO Başkan yardımcıları Muhsin Yeter, Mahir Taner, İTSO Muhasip üye Gassan Kuran, İTSO yönetim kurulu üyeleri Müfit Tennioğlu  Sanem Akpınar, Selma Yılmaz, Yusuf Yılmaz, Raşit Özyurt, Mehmet Ünüvar, Hıdır Güneş, Romanya’nın İskenderun Fahri konsolosu Faruk Rende, İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez katılım gösterdi.

 

Sine-vizyon destekli olarak Romanya ve Köstence Limanı hakkında İTSO heyetine yetkililer tarafından teknik bilgiler verildi.  Sunumda, Romanya ile Türkiye arasında ticaret köprülerinin oluştuğunu, Türk  ve  Türk iş insanlarının Romanya’ya gelmelerinin kendileri için bir kazanç olduğunu belirten Köstence Limanı Ticari Direktörü Alexandru CRACIUN  İTSO heyetini ülkelerinde ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

 

Romanya ile Türkiye arasında sosyal, kültürel ve ticari ilişkilerin güçlendirilmesi amacıyla ziyaret gerçekleştirdiklerini ,burada Türk iş insanlarına karşı çok büyük ilgi gösterildiğini ifade eden İTSO Başkan’ı Yılmaz; “Romanya’nın Köstence şehrinde bazı fabrikaları ve limanı gezme ve inceleme fırsatı bulduk. İki ülke arasında özellikle bölgemiz ile Romanya arasında ticari ilişkiler kurulabilir. Bu kapsamda zaten bazı görüşmelerde yapıldı. Temennimiz burada oluşturduğumuz ticaret köprüsünün iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendirmesidir”diye konuştu.

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Meclis Başkanı Okan Belli, İTSO Başkan yardımcıları Muhsin Yeter, Mahir Taner, İTSO Muhasip üye Gassan Kuran, İTSO yönetim kurulu üyeleri Müfit Tennioğlu Sanem Akpınar, Selma Yılmaz, Yusuf Yılmaz, Raşit Özyurt, Mehmet Ünüvar, Hıdır Güneş, Romanya’nın İskenderun Fahri konsolosu Faruk Rende, İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez ve  beraberindeki heyet Romanya Köstence Liman ziyaretlerinde yer aldılar.