TOBB’nin 74. Olağan Genel kuruluna, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Meclis Başkanı Okan Belli, TOBB Genel Kurul Delegeleri ve İTSO Meclis üyeleri  Bayram Alpagül, Nihat Belli, Zeki Altun, Sezer Kara, Yusuf Akar, Zeki Altun, Bülent Seküçoğlu, Fuat Keser ve İTSO Genel Sekreteri Figen Gül Dönmez de katılım gösterdi.

 

TOBB 74. Genel Kurulu Ekonomi ve Teknoloji  Üniversitesinde yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. Toplantıda iş dünyası olarak hedeflerinin büyük olduğunu, Türkiye’nin dünyanın ekonomik devi olacağını söyleyen TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Başarıya ulaştıracak esas gücün birlik ve beraberlikten geçtiğini söyledi.

 

Hisarcıklıoğlu;“Bu süreçte 4 ana meseleye odaklandık. İlk olarak Oda ve Borsalarımızın gücünü ve kapasitesini artırdık. Odaklandığımız ikinci konu, özel sektörümüzün yurtdışındaki lobisiydi. Eskiden kapısından dahi giremediğimiz küresel iş örgütlerinin tamamında artık söz sahibi olduk. Özel sektörümüzün çıkarlarını tüm dünyada savunan bir camia haline geldik. Üçüncü önceliğimiz, ülke meselelerinde inisiyatif almak oldu. Dördüncü olarak, Türkiye’nin zenginleşmesi için fikir ürettik, proje ürettik” şeklinde konuştu.