Bilgilendirme seminerine  SGK İl Müdürü Hamit Bal, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO yönetim kurulu üyesi Selma Yılmaz, İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Merih Hasan Yıldırım, İTSO Meclis üyeleri, İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez, Meslek mensupları ve mükellefler katıldı.

 

İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı (İSMO) Merih Hasan Yıldırım,seminer öncesi yaptığı açıklamada ekonominin ülkemizdeki sıkıntılarını gidermek amacıyla taksitlendirmelere bağlı olarak, yeniden yapılandırmalara bağlı olarak yasaların çıktığını,en son çıkan 7143 sayılı yasanın piyasalardaki sıkıntıları gidermek, maliye ile olan problemleri ortadan kaldırmak ve mükelleflerin nefes almasına borçlarının taksitlendirilmesi için önemli bir fırsat olduğunu söyledi. Bu yapılandırma sürecinin önemine vurgu yapan Yıldırım, toplantıda sorunlara da değinerek; “Meslektaşlarımızın da tatil yapmaya, dinlenmeye ve bu yönde haklarının korunması gerektiğine inanıyoruz” dedi.

 

SGK Hatay İl Müdürü Hamit Bal, Bilgilendirme seminerinde, ‘7143 sayılı yapılandırma kanunu bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile ilgili bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına ilişkin  son çıkan yasa ve düzenlemeleri anlattı. Bal; “ Yapılandırmaların 6,9,12 veya 18 taksit halinde ödenebilecek. Mükelleflerin bu fırsatı çok iyi değerlendirmesi gerekir. Yapılandırma 31 Temmuz tarihinde sona erecek” şeklinde açıklamada bulundu.